FIAT “Ducato” pierādījis sevi komerctransportu segmentā – turpmāk piedāvās elektrisko “E-Ducato”

FIAT “Ducato” pierādījis sevi komerctransportu segmentā – turpmāk piedāvās elektrisko “E-Ducato”

Jaunākie komerctransportu dati liecina, ka FIAT “Ducato” pārliecinoši sastāda vairāk nekā 20% no kopējā komerciālo automobiļu tirgus Eiropā. Cenšoties ietekmēt klimata pārmaiņas, FIAT klajā laiž šī paša modeļa elektrisko versiju – “E-Duato”.

Force Data dati liecina, ka Fiat ražotājs pērn pārdevis vairāk nekā 150 000 komerciālo automobiļu Ducato, tam kļūstot par pārdotāko vieglā komerciālā transportlīdzekļa modeli tirgū un iegūstot vairāk nekā 20% no kopējā komerciālo automobiļu tirgus Eiropā.

“”Ducato” automobiļi vairākus gadus bijuši populārākie komerciālie transportlīdzekļi Eiropā, tāpēc es nešaubos, ka nepaies ilgs laiks, līdz šis pirmais pilnībā elektriskais “E-Ducato” nostabilizēsies komerciālo elektrisko automobiļu tirgus vadošajās pozīcijās,” norāda “AUTOBRAVA Motors” tirdzniecības vadītājs Rihards Mežoks.

FIAT “Ducato” ražotāji lēš, ka nākamajos gados elektrisko komerciālo transportlīdzekļu tirgus iegūs ceturtdaļu no kopējās komerciālo automobiļu tirgus daļas Eiropā, bet desmit gados – līdz pat 80%.

Pieprasījums pēc elektriskajiem komerciālajiem automobiļiem būtiski pieaugs ne tikai pasaulē, bet arī Baltijas valstīs. Ekoloģija kļūs par valstu biznesa kultūras neatņemamu sastāvdaļu, tāpēc globālā cīņa pret kaitīgajiem izmešiem vai par ilgtspējīgu vidi diktēs izmaiņas pasaulē un Latvijā,” saka “AUTOBRAVA Motors” pārstāvis.

Jaunais elektriskais “E-Ducato” ar vienu uzlādes reizi spēs nobraukt līdz pat 370 kilometriem, un klientiem būs iespēja izvēlēties modeļus ar 47 un 79 kWh akumulatoriem, kas attīsta 90 kW jaudu uz priekšējiem riteņiem. Tikmēr papildu uzlāde, kas nepieciešama 100 kilometru mērošanai, būs pieejama 30 minūtēs ar papildu komplektācijā pieejamo 50 kW līdzstrāvas lādētāju.

Tāpat Mežoks norāda, ka “E-Ducato” uzstādītajam akumulatoram būs garantija no 8 līdz 10 gadiem atkarībā no izmēra, tāpēc izmaksas uz vienu kilometru būs ievērojami zemākas, salīdzinot ar iekšdedzes dzinēju automobiļiem.

Elektriskais “E-Ducato” būs aprīkots ar tādām svarīgām drošības sistēmām kā aklo zonu uzraudzību un aizmugurē esošo automobiļu noteikšanu, lai palīdzētu autovadītājiem izvairīties no ceļu satiksmes negadījumiem. Tāpat automobilis būs aprīkots ar aktīvo joslas saglabāšanas asistenta sistēmu, kas palīdz autovadītājam saglabāt braukšanu savā joslā vai novērst nevēlamu izbraukšanu no joslas, sistēmai uzraugot automobiļa sānos esošās līnijas. “E-Ducato” būs arī aprīkots ar visiem iecienīto kruīza kontroles sistēmu un autonomo ārkārtas bremzēšanas sistēmu, kas nodrošinās maksimālu drošību uz ceļa.