PIEKRĪTU

Ziņas

FIAT paplašina savu gammu — prezentēts biznesa segmentam paredzētais „Fullback” pikaps

17 November 2015

big

Itālijas automobiļu ražotāja FIAT komerctransporta apakšnodaļa „Fiat Professional” prezentējusi jauno vieglā komerctransporta segmenta automobili „Fullback”. Šo praktisko un universālo pikapu ražotājs demonstrējis Dubaijas (AAE) starptautiskajā autoizstādē. Latvijā „Fullback” debitēs 2016. gada otrajā ceturksnī.

„Vairāk nekā simt gadu laikā „Fiat Professional” vieglais komerctransports ir iemantojis uzticamu, novatorisku un komercdarbības vajadzībām atbilstošu automobiļu ražotāja reputāciju. Šīs pozīcijas vēl vairāk nostiprinās „Fullback” modelis, ar kuru koncerns paplašina savu gammu un ienāk jaunā — pikapu — segmentā” — sacīja „Fiat Professional” oficiālā pārstāvja Latvijā, uzņēmuma „Autobrava” direktors Andris Sivickis.

Pērn Eiropas, Vidējo Austrumu un Āfrikas reģionā pavisam tika pārdoti 675 tūkst. pikapu jeb aptuveni 23 % no visa vieglo komercautomobiļu segmenta. Vidējos Austrumos un Āfrikā pikapi ieņem vēl lielāku tirgus daļu — attiecīgi 58 % un 52 %. Pēc A. Sivicka vārdiem, Baltijas valstīs šis segments nav liels — 2014. gadā tas veidoja mazliet vairāk par 12 % no visa vieglo komercautomobiļu segmenta tirgus —, bet pikapus izvēlas biznesa klienti, kuriem ir svarīga lieliska caurgājība dažādos apstākļos. Tieši universāluma dēļ itāļi šim modelim devuši vārdu „Fullback” — regbijā vai amerikāņu futbolā tā dēvē atbildīgāko — pēdējā aizsarga — pozīciju.

„Fullback” piedāvās trīs konfigurācijas variantus — „Single Cab”, „Extended Cab” un „Double Cab” —, kā arī divus apdares līmeņus. Visās versijās „Fullback” būs līdz 1780 mm augsts, līdz 1815 mm plats, bet attālums starp riteņu asīm sasniegs 3 metrus. Automobiļa garums un kravas nodalījuma lielums ir atkarīgs no izvēlētās konfigurācijas: „Single Cab” modelis ir 5,155 m garš, bet tā kravas nodalījums — 2,265 m, „Extended Cab” — attiecīgi 5,275 m un 1,850 m, bet „Double Cab” — 5,285 m un 1,520 m. Pārvadājamās kravas maksimālais svars atkarībā no konfigurācijas sasniedz līdz pat 1,1 tonnai.

Eiropas tirgū „Fullback” modelis tiks komplektēts ar 2,4 litru 113 kW (150 ZS) vai 133 kW (180 ZS) jaudas turbodīzeļdzinēju. Atkarībā no izvēlētās versijas dzinējs griezīs aizmugurējos vai visus četrus riteņus. Turklāt pircēji varēs izvēlēties mehānisko vai automātisko pārnesumkārbu ar sporta režīmu.

„Fullback” modeļa cena vēl nav nosaukta, bet „Autobrava” pārstāvji cer, ka tā būs konkurētspējīga. Kā ierasts „Fiat Professional” komerctransportam, pircēji novērtēs automobiļa praktiskumu, ieviestās inovācijas un ekspluatācijas izmaksas.

Jaunākais no Fiat