EXPO MILANO 2015 VER DURVIS NETĀLU NO FCA

EXPO MILANO 2015 VER DURVIS NETĀLU NO FCA

Expo Milano 2015 rīt ver durvis apmeklētājiem. No šā brīža līdz 2015. gada 31. oktobrim šī vispusīgā izstāde iepazīstinās ar labākajām pasaules tehnoloģijām, kas var sniegt konkrētu atbildi uz cilvēku vitālām vajadzībām, garantējot veselību, drošu un pietiekamu pārtiku ikvienam, nenodarot ļaunumu mūsu planētai un tās jutīgajam vides līdzsvaram. Šajā prestižajā pasākumā kā oficiālie globālie partneri piedalās arī Fiat Chrysler Automobiles un CNH Industrial. To nozīmīgais ieguldījums atbildīgā uzņēmējdarbības vadībā un to produktu pārvaldībā trīs galvenajās jomās — automobiļi, lauksaimniecība un transports — sniedz skaidras norādes par to, cik nozīmīgi tiem ir pārtikai un uzturam jebkad veltītā lielākā pasākuma ideāli.

Pasākuma centrālā tēma ir „Paēdināt planētu. Enerģija dzīvei”, kas nozīmē arī rūpīgu izvēli, ilgtspējīga dzīvesveida veicināšanu, modernāko tehnoloģiju izmantošanu un resursu pieejamības un to izmantošanas līdzsvarošanu. Ilgtspēja vijas cauri visam pasākumam, un FCA grupa to vienmēr ir izvirzījusi par vienu no savām galvenajām prioritātēm. Tas īpaši izpaužas mūsu produktos un pētniecības un attīstības darbībā, kā arī ar ilgtspējīgu mobilitāti saistītās iniciatīvās un mūsu ieguldījumā tādu jaunu transportlīdzekļu radīšanā, kas spēj apvienot lielisku pieejamību un inovāciju.

Papildu apliecinājums redzams arī mūsu videomateriālā, ko esam sagatavojuši izstādei Expo Milano 2015 un ko varat skatīt, noklikšķinot uz šīs saites. Filmu ir veidojusi aģentūra Armando Testa, un filmā aizraujošas dabas ainavas mijas ar pilsētas skatiem, kur galvenie varoņi ir dažādu tautību un vecuma cilvēki. Tie redzami kopā ar Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Jeep un Fiat Professional automobiļiem, kas nodrošina maksimālu kustības brīvību un vienlaikus pauž dziļu cieņu pret vidi un rūpes par to. Kamēr šīs pārsteidzošās ainas seko cita citai, aizkadra balss „sarunājas” ar planētu Zemi, atgādinot, ka dzīve ir ceļojums, ko cilvēce uzsākusi jau ļoti sen. Tagad ir svarīgāk nekā jebkad agrāk turpināt cilvēces ceļojumu apdomīgi, skaidri apzinoties, ka ikviens ir atbildīgs par vides aizsardzību. Šajā manifesta videomateriālā FCA pauž savu ciešo apņēmību vairākās jomās un iepazīstina ar dažiem līdz šim jau sasniegtiem nozīmīgiem rezultātiem. Video beidzas ar atgādinājumu: „Dzīve ir ceļojums — padarīsim to ilgtspējīgu”.

Izstādes Expo Milano 2015 organizatori paļaujas uz FCA transportlīdzekļiem, kurus raksturo zems emisiju līmenis un alternatīvu degvielu izmantošanas iespējas, kas pilnīgi atbilst ilgtspējīgas mobilitātes koncepcijām. Šos transportlīdzekļus izmantos, lai pavadītu daudzas viesu delegācijas, kas ierodas no visas pasaules. Izstādes autoparku veido 105 transportlīdzekļi, un 35 no tiem jau izmanto izstādes Expo 2015 S.p.A. personāls (desmit Fiat 500L Living, četrus Fiat 500L Trekking un divdesmit vienu ar metāna gāzi darbināmu Fiat 500L Natural Power). Vēl 70 transportlīdzekļi ir piešķirti to valstu delegācijām, kas piedalās izstādē: starp tiem ir piecdesmit Fiat 500L Natural Power, kas var izmantot arī biometāna gāzi, un desmit elektriskie Fiat 500e iekšējai izmantošanai izstādes teritorijā. Seši Jeep Grand Cherokee, divi Lancia Voyager un divi Maserati Quattroporte arī pieejami kā oficiāli izstādes automobiļi.

Papildus arvien ilgtspējīgāku produktu ražošanai FCA apņēmība ilgtspējas jomā ir redzama arī virknē iniciatīvu un projektu, kuru mērķis ir uzlabot dzīvi miljoniem mūsu klientu visā pasaulē, ko nodrošina aptuveni 300 tūkstošu darbinieku un vairāk nekā 3000 piegādātāju uzņēmumu. Šīs iniciatīvas ir skaidri noteiktas FCA Ziņojumā par ilgtspējību, kurā nu jau vairāk nekā desmit gadus regulāri tiek izklāstīti grupas darba rezultāti, kā arī norādīti nākotnes mērķi. Jaunākajā ziņojumā aprakstīti grupas panākumi 2014. gadā — šajā gadā mēs pabeidzām 2009. gadā sākto Fiat un Chrysler apvienošanās procesu. „Divu grupu apvienošanās ļāva mums kļūt par septīto pasaulē lielāko automobiļu ražotāju un vienu no tiem, kas uz ilgtspēju raugās kā vislabāko veidu, lai nodrošinātu sasniegtajiem rezultātiem vērtību un cieņu,” atzīst FCA ģenerāldirektors Sergio Marchionne. Šo atziņu pauž arī FCA prezidents John Elkann: „FCA izveide uz visiem laikiem ir mainījusi mūsu abu uzņēmumu likteni, bet tā nav mainījusi mūsu apņēmību strādāt atbildīgi, domājot par ilgtspējīgu attīstību.”

Grupas galvenos sasniegumus vislabāk varat novērtēt 2014. gada Ziņojumā par ilgtspēju — tam varat piekļūt, noklikšķinot uz šīs saites. Lai uzzinātu par visiem pasākumiem un jaunumiem, kas saistīti ar FCA līdzdalību izstādē Expo Milano 2015, varat skatīt tīmekļa vietnes Fcagroup īpašo sadaļu, kurai varat piekļūt, noklikšķinot uz šīs saites.

Visiem pieejami risinājumi

Ekoloģija un ekonomika ir divas neatdalāmas koncepcijas, un ne tikai tādēļ, ka tām ir tieša saistība ar automobiļu emisijām un degvielas patēriņu. Patiesībā, kā uzskata FCA grupa, tādiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas varētu samazināt automobiļu ietekmi uz vidi, ir jābūt pieejamiem iespējami vislielākajam cilvēku skaitam, ja viņi vēlas gūt taustāmu rezultātu. FCA grupai iespēja darīt pieejamus visprogresīvākos automobiļu risinājumus ikvienam ir neapstrīdama vērtība, tādējādi inovāciju tā uzskata par konkrētu ieguvumu gan videi, gan klientiem.

FCA vienmēr ir bijusi to ražotāju priekšpulkā, kas izstrādā alternatīvas un visiem pieejamas degvielas, izmantojot ļoti skaidru stratēģiju: ieguldot tehnoloģiskos risinājumos, kas ir viegli saprotami, vienkārši izmantojami un sniedz taustāmus ieguvumus īstermiņā. Tādēļ grupa nolēma piedāvāt arī metāna gāzes izmantošanas iespēju — tā ir vistīrākā un ekonomiski visdzīvotspējīgākā šobrīd pieejamā degviela, kas ir potenciāli arī atjaunojamas enerģijas avots, pateicoties biometāna attīstībai: paraugoties uz to no degvielas ražošanas pilna cikla skatpunkta, biometāna gāzes darbināts automobilis var sasniegt tādu CO2 emisiju līmeni, kas ir salīdzināms ar elektrisko transportlīdzekļu radīto.

Pēdējo 15 gadu laikā Fiat ir radījis jaunu tirgu, kurā tikai nesen parādījās arī citi ražotāji, un šobrīd tas ir pasaules līderis tādu transportlīdzekļu ražošanā, ko no paša sākuma darbina metāna gāze, ar vairāk nekā 650 000 pārdoto transportlīdzekļu kopš 1997. gada. Šodien tā metāna gāzes darbināmo transportlīdzekļu piedāvājumā ir 12 modeļi, kas ietver gan automašīnas, gan komerciālos transportlīdzekļus, un tas ir ļāvis uzņēmumam metāna gāzes kategorijā saņemt balvu „Eiropas 2014. gada automobilis”.

FCA stratēģija ilgtspējīgas mobilitātes jomā ietver arī citus inovatīvus risinājumus, kas balstās uz pašu nākamās paaudzes Multijet un MultiAir tehnoloģijām, kuras uzlabo tradicionālos dzinējus (kas darbojas ar benzīnu un dīzeļdegvielu) gan efektivitātes, gan emisiju samazināšanas ziņā, infomobility informācijas platformu UConnectTM ar lietotni My:CarTM, kas garantē pareizu automobiļa uzturēšanas programmu, inovatīvu divu sajūgu automātisku pārnesumkārbu, eco:Drive platformu, kas analizē vadīšanas stilu, pamatojoties uz transportlīdzekļa apkopotajiem datiem, un sniedz individuālus ieteikumus par to, kā samazināt degvielas patēriņu un emisiju līmeni, Start & Stop sistēmu, kas samazina emisijas un degvielas patēriņu pilsētas ielās, un, visbeidzot, jaunu ilgtspējīgas mobilitātes robežu, ko pārstāv Enjoy, Eni īstermiņa automobiļu nomas pakalpojums, ko kopīgi izstrādāja Fiat un Trenitalia.

Ievērojami ilgtspējīgākas rūpnīcas, pateicoties pasaules klases ražošanai

2014. gadā FCA ieguldīja 3,7 miljardus euro, un 2,3 miljardi tika ieguldīti divās visprogresīvākajās un modernākajās FCA rūpnīcās (Pernambuko Brazīlijā un Melfi Itālijā), kurās ražos jaunos Jeep Renegade un Fiat 500X.

Viena no grupas prioritātēm ir ieviest savu pasaules klases ražošanas programmu FCA rūpnīcās visā pasaulē, kas neapšaubāmi veicinās uzlabojumus gan vides aizsardzības, gan veselības un drošības jomā. Pasaules klases ražošanas programma (WCM) ir ļoti rūpīgi pārdomāts ražošanas process, kas ietver visu organizāciju, tostarp visus produkta ražošanas un izplatīšanas posmus, un piedāvā grupas izstrādātu taustāmu vides ilgtspējas modeļa lietojumu.

No 112 ražotnēm, kas ir ieviesušas pasaules klases ražošanas programmu (WCM), 54 ir saņēmušas ražošanas līmeņa balvas: 38 sasniedza bronzas medaļas līmeni, 12 — sudraba un 4 – zelta līmeni. Turklāt laikā no 2009. gada līdz 2014. gadam 389 FCA piegādātāju uzņēmumi ieviesa pasaules klases ražošanas programmas (WCM) metodoloģiju: 259 atrodas Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā, 95 atrodas Latīņamerikā, bet 42 — Ziemeļamerikas Brīvās tirdzniecības zonā.

Dabas resursu aizsardzība

2014. gadā tika sākti aptuveni 48 000 ar pasaules klases ražošanas programmu saistīti projekti, un daudzu to mērķis bija mazināt ietekmi uz vidi, bet aptuveni 3700 no tiem sekmēja ievērojamu dabas resursu patēriņa samazinājumu. Piemēram, 2014. gadā grupa ietaupīja 3,3 miljardus m³ ūdens un samazināja atkritumu daudzumu par 65 miljoniem kilogramu. Noteikti jāatzīmē arī tas, ka 20,4 % grupas ražošanas procesos izmantotās elektroenerģijas visā pasaulē tiek iegūta no atjaunojamiem resursiem.

Bioloģiskā daudzveidība un cieņa pret apkārtējo vidi

Ilgtspēja ietver arī rūpes par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu ap rūpnīcām esošajās teritorijās. Ļoti svarīgs projekts ar šādu mērķi patlaban tiek īstenots Pernabuko rūpnīcā (Brazīlijā). Lai aizsargātu ekosistēmu un jo īpaši vietējo augu valsti, FCA nākamo gadu laikā iestādīs vairāk nekā 130 000 koku, tostarp 250 sugu būs no vairāk nekā 600 vietējām sugām. Līdz šim esam iestādījuši 38 000 koku, un šis skaits pakāpeniski augs, pateicoties blakus rūpnīcai uzbūvētajai kokaudzētavai. Kokaudzētava ik trīs mēnešos nodrošinās aptuveni 22 000 jaunu koku, kas būs gatavi stādīšanai, un šo darbu veiks vietējie skolēni pēc rūpnīcas organizētiem apmeklējumiem — šis ir praktisks veids, kā jaunajai paaudzei mācīt bioloģiskās daudzveidības nozīmīgumu un aizsargāt savu dabas mantojumu. Līdzīgas iniciatīvas tiek īstenotas rūpnīcas tuvumā Veronā (Itālijā), FCA galvenā biroja tuvumā ASV (Oburnhilā, Mičiganā) un pie Indijas FIAPL ražotnes Ranganjonā.

Cilvēku labsajūta un pareiza diēta

Savu darbinieku veselību un labsajūtu FCA par galveno prioritāti atzinusi visos savos uzņēmumos visās valstīs, kurās grupa strādā. Visi sociālie pasākumi, kas veikti dažādās jomās, ir daļa no kopējiem labdarības plāniem: tikai 2014. gadā vien grupa ziedoja vietējām kopienām vairāk nekā 24 miljonus euro.

2012. gadā tika sākta „Veselības veicināšanas programma”, kas ietver dažādus projektus, kuri izstrādāti un tiek īstenoti gan vietēji, gan centrāli, un to mērķis ir uzlabot mūsu darbinieku un viņu ģimeņu fizisko un garīgo labsajūtu, liekot apzināties, cik svarīga ir veselīga diēta. Programmas pamatā ir veselības un drošības principi, ko izstrādājušas nozīmīgākās starptautiskās organizācijas — pirmkārt un galvenokārt Pasaules Veselības organizācija (PVO), Amerikas Darba drošības un veselības aizsardzības pārvalde (OSHA), Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra (EU-OSHA) un Starptautiskā Darba organizācija (ILO).

Prestiži globāla līmeņa apbalvojumi

Grupas apņēmību īstenot atbildīgu uzņēmējdarbības vadības modeli pēdējo gadu laikā ir atzinušas daudzas ilgtspējīgas darbības vērtēšanas organizācijas un aģentūras. Starp daudziem atzinīgiem novērtējumiem, ko grupa saņēmusi pēdējo sešu gadu laikā, FCA ir apstiprināta ne tikai Dow Jones Sustainability World Index (DJSI), bet arī kā viens no vadošajiem Itālijas 100 Carbon Disclosure Leadership Index (CDLI) un Itālijas 100 Carbon Performance Leadership Index (CPLI) uzņēmumiem. FCA saņemto atzinību vidū ir balva „Lean & Green Management Award 2014ˮ (Racionālas un zaļas vadības 2014. gada balva), kas piešķirta Pomigliano Darko rūpnīcai Itālijā, „AEA Environment Award” (AEA vides balva), kas piešķirta programmai „Árvore da Vida”, ko FCA veicināja Brazīlijā, kā arī „Best Employers for Healthy Lifestyles Gold Award” (Zelta balva — labākais veselīgu dzīvesveidu veicinošais darba devējs), kas tika piešķirta FCA ASV.